Вже час використовувати безпаперові товарно-транспортні накладні

17 июля 2019 22:40 Просмотров: 269 # Прокомментируй Печатная версия
Вже час використовувати безпаперові товарно-транспортні накладні

Нещодавно затвердили електронні товарно-транспортні накладні е-ТТН — ця новина викликала бурхливу реакцію у бухгалтерів та підприємців. Э-ТТН для перевезень вантажів існували давно, але український бізнес не поспішав ними користуватись — у законодавстві були відсутні норми, що регулюють питання е-обміну та взаємодію перевізників із органами контролю дорожнього руху. Тепер, згідно з наказом № 413 Мінінфраструктури від 3 червня 2019 року визнано легальними е-ТТН та внесена ясність у процес обов’язкової перевірки супровідної документації експедитора. Мінінфраструктури запевняє, що це необхідно для того, щоб усунути надмірне державне регулювання у сфері товарних перевезень.

Прощавай папір?

Тепер, коли використання е-ТТН у бізнесі регламентовано законодавчо, виникає нове резонне питання: невже можливо повністю відмовитись від паків макулатури й зробити товарно-транспортні накладні лише електронними? Саме так, за малим винятком — із водієм вирушає всього одна підписана всіма сторонами паперова копія ТТН, яку він надає для перевірки органам контролю дорожнього руху.

Як це працює? Нові правила е-використання ТТН

  • Форма товарно-транспортної накладної залишається без змін, також її можливо доповнювати додатковим змістом.
  • Усі додаткові до е-ТТН документи надсилаються в електронному вигляді.
  • Підписання е-ТТН здійснюється завдяки кваліфікованому електронному підпису (КЕП). У підписанні беруть участь експедитор (або водій), відправник та одержувач вантажу.
  • Одна паперова копія, власноруч підписана всіма учасниками процесу, знадобиться для перевірки у дорозі.

Нагадаємо, що раніше експедитор возив досить велику кількість документів — у кількох копіях для кожної сторони. Різниця відчутна, згодні? Е-ТТН відкриває нові горизонти українським підприємцям, діяльність яких пов’язана з гуртовою або роздрібною торгівлею, і логістичним компаніям. Також це економія сотень тисяч гривень на рік та суттєве скорочення часу на підготовку, друк та підписання документів.

Що спонукало державу впровадити регуляторні норми по е-ТТН?

Перехід від застарілих паперових технологій до зручного мобільного бізнесу та впровадження легального, а головне простого механізму обміну е-ТТН був однією з найгостріших потреб українських підприємців. Адже левова частка українського бізнесу — це торгівля та перевезення. Процес остаточних змін у законодавстві прискорився, насамперед, завдяки співпраці українського бізнесу з державою. Бізнес підштовхнув державу та прискорив цифрові зміни.

Та будь-які зміни потребують IT-інструментів, що можуть втілити написані закони на папері у життя. Розробник софту для електронного документообігу — Linkos Group, вбачаючи ці зміни, надав рішення, необхідне сучасному ринкові для простого та швидкого обміну е-ТТН. Функціонал для ведення багатостороннього обміну е-ТТН та акцизу на пальне й спирт етиловий реалізовано в програмі розробника M.E.Doc. Нагадуємо, що раніше було затверджено законопроект щодо електронного ведення акцизу на пальне та спирт етиловий.

Які можливості для обміну е-ТТН отримують користувачі програми?

Функціонал для роботи з е-ТТН уніфікований і підходить для будь-якого підприємства, на якому використовуються товарно-транспортні накладні.

Основні переваги електронного обміну

  • Миттєвий обмін електронними документами
  • Легке оформлення та підписання е-ТТН усіма учасниками процесу
  • Швидке надсилання та погодження ТТН онлайн — лише у декілька кліків
  • Супровідні документи можна додавати в електронній формі
  • Жодних загублених документів
  • Надійне зберігання та легкий пошук в електронному архіві

 

Розробником була врахована специфіка перевезень та необхідність у підписанні е-ТТН з мобільних пристроїв: планшету або смартфону. Це дуже зручно для усіх сторін: експедитора, вантажовідправника та вантажоодержувача.

Якщо підсумувати вищесказане, зміни, що відбуваються зараз з українським законодавством, дійсно позитивні, адже далі на нас чекає держава у смартфоні й ми досить впевнено до неї йдемо.

Автор: rvhylnpeae Тэги: е-ТТН товарно-транспортна накладна M.E.Doc Linkos Group
Если Вы заметили ошибку, сообщите о ней, пожалуйста, редактору сайта

Комментарии:загрузка...

Присоединяйся!

#

Новости партнеров

Видео

Все видеоМаршрутка №113 раздавила женщину на пешеходном переходе в центре Днепра (видео)

Готовим рыбно-картофельные котлеты

Jerry Heil выпустила новый клип на песню #БОМБА_РАКЕТА_ПУШКА_ГРАНАТА

Фото

Все фотоФестиваль пляжного волейбола «Москва Комус Fest» подвел итоги

Платформы онлайн-обучения весной 2020 отметили прирост студентов порядка 520%!

Украинский рынок смартфонов пополнится Doogee S88 PRO c тремя камерами и N20 PRO с четырьмя камерами

Анекдот дня

1. Вы подсаживаете в свою машину случайную попутчицу - красивую девицу, сигналившую у дороги. Девица внезапно падает в обморок. Вы везете ее в больницу. Это стресс.
2. В больнице вам говорят, что она беременна и поздравляют с будущим отцовством. . Вы объясняете, что впервые увидели ее час назад, но она настаивает на том, что отец именно вы. Это большой стресс.
3. Вы требуете взять анализ ДНК на отцовство. Его берут. Врач отзывает вас в сторону и сообщает, что вы не можете быть отцом, т. к. генетически бесплодны. Эта новость вызывает стресс, смешанный с облегчением.
4. По дороге домой вы вспоминаете, что у вас трое детей. ВОТ ТУТ ВЫ
ИСПЫТЫВАЕТЕ НАСТОЯЩИЙ СТРЕСС.

Все анекдоты

Что ещё почитать

ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ