10 правил спілкування в робочому месенджері

19 марта 2020 12:02 Просмотров: 310 # Прокомментируй Печатная версия
10 правил спілкування в робочому месенджері

Корпоративний чат – важлива частина роботи. Ставитися до нього потрібно відповідально, тому що це не звичайний діалог із друзями. Від стилю твого спілкування буде залежати враження про тебе. Тобі знайома ситуація, коли тобі пише начальник, а ти не знаєш, чи можна відповісти йому зі смайликом? Чи поставити круглу дужку в кінці повідомлення? Якщо так, тоді занотуй собі ці правила!

Правило №1. Пиши тільки в робочий час

Життя не обмежується тільки роботою, кожен хоче мати особистий час. Не варто надсилати повідомлення після кінця робочого дня. По-перше, шанс, що тобі хтось відповість, надзвичайно малий. А по-друге, ризикуєш роздратувати своїх колег і зіпсувати враження про себе.

Ще одна порада: ввечері став беззвучний режим для діалогу на 8 годин. Так тебе точно ніхто не розбудить посеред ночі питанням про сенс життя.

Реклама

Правило №2. Конкретність і лаконічність

Якщо тебе цікавить якесь питання, пиши у справі. Не потрібно надсилати «Добрий день!» і чекати на відповідь – це тільки займає час. Вмісти все в одне невелике повідомлення. В жодному разі не спам короткими фразами! Це відволікає від основної проблеми і зменшує шанси того, що тобі хтось відповість.

Правило №3. Без аудіоповідомлень

Які люди найбільше дратують у чаті? Ті, що відправляють купу аудіоповідомлень підряд. Короткі повідомлення по три секунди змушують думати, що ти дуже лінивий(-а). А довгі – що ти недбалий(-а). Можливо, тобі легше сказати все одним великим записом, ніж писати довге повідомлення. Але подумай про того, хто буде це слухати: набагато зручніше переглянути твій меседж за п’ять секунд, ніж витратити в 10 разів більше часу на прослуховування аудіо.

Якщо справа термінова, то не записуй аудіо взагалі – краще подзвони. Тільки не забудь попередити про свій дзвінок.

Правило №4. Пам’ятай про ціль бесіди

Якщо це робочий чат, то й повідомлення мають відповідати темі. Не потрібно писати щось на кшталт «Як ви думаєте, чи варто мені завести хом’ячка?» чи «А здогадайтеся, що мені сьогодні наснилося?».

Якщо потрібно, можна створити окремий чат. Але і тут не забувай про етикет написання повідомлень.

Правило №5. Не спам смайликами і стікерами

Звісно, використання емодзі не заборонене, але потрібно знати міру. А от зі стікерами треба поводитися обережніше. Не забудь переглянути весь стікерпак перед тим, як надіслати щось із нього: з того часу, як ти його зберіг/зберегла, розробник міг додати нові, можливо, не дуже доречні стікери.

А взагалі найкраще, що ти можеш зробити, коли тебе додали до чату – погортати бесіду і подивитися, як спілкуються її учасники. Ще один варіант: дізнайся у своїх колег, чи є в них правила, яких потрібно дотримуватися саме в цьому діалозі.

Правило №6. Фотографія профілю має бути максимально простою

Повідомлення в месенджері не такі офіційні, як і-мейли. Але все ж таки переглянь фотографії свого профілю. Занадто відверті та пафосні знімки створять тобі не дуже гарну репутацію.

Правило №7. Перевіряй правопис

Ми не часто думаємо над тим, як друкувати повідомлення: зараз в усіх телефонах є автовиправлення. Але все-таки варто перевіряти написане перед відправленням, щоб уникнути сюрпризів від Т9.

Правило №8. Уникай сленгу

У молодому колективі сленг – це нормально. Хоча не варто зловживати скороченнями: не всі можуть бути в курсі, що ти мав(-ла) на увазі.

Інша річ, коли твої колеги різного віку. У цьому разі краще взагалі не вживати сленгу. Старшим людям ти можеш здатися невихованим(-ою). А твоє керівництво точно не буде в захваті, якщо ти надішлеш «окей, бумер». Тому стеж за тим, як ти пишеш.

Правило №9. Не ігноруй повідомлення

Уяви, що ти написав(-ла) комусь, хто в мережі, а він/вона не відповідає тобі вже декілька годин. Хіба це тебе не роздратує? Отож-бо й воно! Тому й сам(-а) так не роби. Якщо не маєш змоги відповісти на повідомлення, відправ коротке «зайнятий(-а), напишу пізніше». Інший варіант: постав статус «нещодавно був(-ла) у мережі» для всіх. Іноді не можеш весь день відповідати на повідомлення – тоді цей варіант дуже зручний.

Правило №10. Користуйся кнопкою «reply»


Часто в чаті так багато повідомлень, що вони просто губляться. Хтось щось запитує, через 20 меседжів йому відповідають, але вже не зрозуміло: хто кому й на що дав ту відповідь. Саме тому потрібно користуватися кнопкою «reply»: таким чином контекст буде збережено.Тэги: Корпоративний чат спілкування робочий месенджер менеджмент
Если Вы заметили ошибку, сообщите о ней, пожалуйста, редактору сайта

Комментарии:загрузка...

Присоединяйся!

#

Новости партнеров

Видео

Все видеоКиевские "полицаи" пытали и насиловали женщину-свидетеля в Кагарлыкском отделе несколько часов подряд (обновлено + видео)

Соцпроект «Украина: эволюция достоинства» или Сочувствуя российским пенсионерам

Как выживают в карантин бездомные? Кто им помогает?

Фото

Все фотоНачались продажи нового низкопольного городского микроавтобуса «ГАЗель City»

Как грузинский регбист Вахо Мдзинаришвили cтал художником

Ужгородский ЖК «Квадрат» награжден профессиональной премией

Анекдот дня

Если к вам приехало много гостей и вам негде их положить на ночь, возьмите побольше водки и они сами найдут себе место.

Все анекдоты

Что ещё почитать

ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ