Скандал із бронежилетами: виробник співпрацює зі слідством і впевнений у якості своєї броні

7 августа 2019 10:16 Просмотров: 259 # Прокомментируй Печатная версия
Скандал із бронежилетами: виробник співпрацює зі слідством і впевнений у якості своєї броні

У червні  Державне бюро розслідувань конфіскувало 11 тисяч бронежилетів, які б мала отримати українська армія. Співробітники ДБР зазначили, що це захисте екіпірування начебто легко прострілюється. Представники вітчизняного виробника, підприємства «ТЕМП-3000», упевнені: їхні бронежилети якісні, а розслідування Держбюро є нічим іншим, як дискредитацією компанії.

«Ми співпрацюємо зі слідством, адже впевнені, що наші бронежилети «Корсар М3с-1-4» витримають усі заплановані експертизи в межах розслідування», — заявив правозахисник науково-виробничого підприємства «ТЕМП-3000», керівний партнер адвокатського об’єднання Mitrax Кирило Фесик на прес-конференції в Києві.

Він підкреслив, що відео з начебто простреленим «темпівським» бронежилетом, яке в липні опублікувало ДБР (https://www.youtube.com/watch?v=yn-lLzkNS0Y), не є балістичною експертизою.

«Нам невідомо, що це за відео, хто, де та коли його фільмував, а також з якої зброї стріляли в бронежилет та чи взагалі була в ньому сталева пластина», — наголосив Фесик.

Представниця Держбюро розслідувань також під час прес-конференція підтвердила, що постріл у бронежилет, який зафільмували на відео й оприлюднили в ДБР, дійсно не експертиза. «Це була слідча дія, яку провели в Державному науково-дослідному інституті на базі МВС України. Зараз усі бронежилети направили на експертизу. Коли фахівці нададуть висновки, тоді ми сможемо остаточно говорити про якість цих бронежилетів», — пояснила речниця ДБР Анжеліка Іванова.

Вона додала, що «ТЕМП-3000» дійсно співпрацює зі слідством.

Нагадаємо, у середині липня представник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних сил України Сергій Місюра на своєму YouTube-каналі опублікував відео (https://www.youtube.com/watch?v=xtSmY2aSOFk) відвертої розмовою з працівником ДБР, який розповів подробиці скандалу з бронежилетами. Співробітник Бюро говорить: «Роман Труба (керівник ДБР — ред.) роздав накази бійцям. Бійці побігли (проводити обшуки — ред.). Копали-копали, хто його знає, що намагалися знайти. Знайшли «броник». Ми зараз тут, думають, наколупаємо. Повезли його кудись до Харкова в лабораторію. А там із «броником» ніби все нормально було. Ну, але ж завдання поставили. Повезли до Києва в лабораторію, що там робили, хто його знає. Наколупали дірок у ньому, коротше».

Засновник «ТЕМП-3000» Юрій Євтушенко зазначає, що ДБР намагається дискредитувати його підприємство. «Усе це для того, щоб просунути для виготовлення бронежилетів сталь, яку завезли в Україну для виробництва військової техніки, однак яка не пройшла тестування на міцність», — підкреслив він під час прес-конференції. І додав: «Бронежилети з партії, яку конфіскувало ДБР, тестували співробітники підприємства та спеціалісти Укрметртехстандарту».

Конфісковані бронежилети, додає Євтушенко, ДБР вивезла з критих складів Міністерства оборони й зберігає невідомо де та невідомо в яких умовах. Якщо жилети раптом потрапили під сильний дощ, і їх не висушили, то тканина пріє, гниє, а сталева пластина може з часом ржавіти та втрачати міцність.

Засновник «ТЕМП-3000» наголошує, що бронежилети його компанії не поступаються ані американським, ані німецьким аналогам. «Наші бронежилети можуть служити навіть по 15 років. Реально коштують вони 12 тисяч гривен, якщо врахувати курс долара й рівень інфляції, однак державі ми продаємо їх за 8 тисяч».

Хоча бронежилети «Корсар М3с-1-4» відповідають усім вимогам Міноборони України, Євтушенко пропонує армійцям купувати нові «темпівські» жилети «Корсар М3мп-1А-6». Вони міцніші за свого попередника: броня має вже не 18 шарів сталі, а 26-ть, тому може витримати удар осколків, які влітають на швидкості 600 метрів за секунду. Також новий бронежилет прикриває більше частин тіла бійця: шию, плечі й стегна. Він громіздкий лише на перший погляд, проте за необхідності його можна скинути трьома рухами. Найближчим часом невелику партію бронежилетів нададуть оборонному відомства для тестування. Виробник і Міноборони про це домовилися офіційно.

Для довідки: Науково-виробниче підприємство «ТЕМП-3000» уже 30 років виготовляє різноманітні бронежилети, шоломи, екіпірування й костюми для військових. Свою продукцію компанія постачала щонайменше в 20 країн: зокрема США, Велику Британію, Єгипет, Саудівську Аравію та Афганістан — в усіх українська броня пройшла випробування. Свого часу «темпівські» бронежилети захищали життя наших миротворців в Іраку.

Тэги: бронежилеты скандал ТЕМП-3000 Корсар М3с-1-4 Корсар М3мп-1А-6
Если Вы заметили ошибку, сообщите о ней, пожалуйста, редактору сайта

Комментарии:загрузка...

Присоединяйся!

#

Новости партнеров

Видео

Все видео13 самых загадочных мировых эпидемий (видео)

Фермерам, що втратили посіви через посуху, призначать компенсації

649 легких вездеходных автомобилей ISV поставит GM Defense для армии США

Фото

Все фотоМГУ против ХГИК: кто победит в «Битве университетов» в приложении Likee?

DOOGEE S88 Pro – мощнейший смартфон с брутальным дизайном намерен покорить российский рынок мобильных устройств

Семейный фестиваль воздушных шаров «Мама, я дома» пройдет в Киеве 26-28 июня

Анекдот дня

Поп в церковно-приходской школе, ведет урок физики:
- Ответствуйте олухи, что легче всего на свете?
Вовочка тянет руку.
- Говори, отрок.
- Хер, батюшка!
- Обоснуй!
- От одной мысли встает!
- Озорно, но справедливо! Ответствуйте далее, олухи, что тяжелее всего на свете?
Вовочка тянет руку.
- Говори, отрок.
- Хер, батюшка!
- Обоснуй!
- Не захочет, и краном не поднимешь!
- Ох, озорно, но справедливо! Ответствуйте далее, олухи, что быстрее всего на свете?
Вовочка тянет руку.
- Уймись, отрок, так ты мне на херне всю физику построишь...

Все анекдоты

Что ещё почитать

ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ