Інтерв’ю з керівником сайту ДельтаФінанс - Олексієм Бернацьким

8 февраля 2020 19:49 Просмотров: 477 # Прокомментируй Печатная версия
Інтерв’ю з керівником сайту ДельтаФінанс - Олексієм Бернацьким

З кожним роком в інтернеті з'являється все більше сайтів різної тематики, тому запуском стартапів і нових проектів важко кого-небудь здивувати. Однак, один з популярних сайтів, кредитно-фінансового спрямування, заявляє, що планує стати «Фінансовим супермаркетом №1». Настільки амбітні цілі викликають інтерес і цікавість.

Ми не будемо коштувати здогадок, і задамо питання безпосередньо керівнику проекту ДельтаФінанс - Бернацькому Олексію, щоб дізнатися всі подробиці з перших вуст.

- Чому Дельта Фінанс? Що зображено на логотипі компанії?

- Якщо трішки покопатися в пам'яті, і згадати шкільну математику, тобто значок такий - трикутник, або грецька буква ДЕЛЬТА, яка позначає різницю між величинами. Коли ми вибирали назву сайту, ми вирішили, що зупинимося саме на цьому формулюванні. Ми допомагаємо користувачам, нашим читачам, відвідувачам нашого сайту, побачити різницю між тими чи іншими фінансовими послугами, а також відмінності між компаніями, які пропонують і надають дані послуги на фінансовому ринку України. В цьому і є наша мета і наша місія. Ми допомагаємо бачити різницю, робити правильні рішення, які в першу чергу вигідні для наших читачів, відвідувачів.

У логотипі зображено шестикутник, всередині якого знаходиться такий кубик Рубіка, або ребус, на одній стороні якого зображений знак відсотка, а на другому - знак грошової валюти, знак гривні. Це теж обрано не випадково, тому що ми допомагаємо знаходити і приймати правильні рішення в непростому і, я б навіть сказав, складному фінансовому ринку України.

- Що ще буде представлено на сайті?

- На сайті будуть представлені різні фінансові послуги. Наприклад, автокредити та депозити. Якщо говорити про автокредити, тут все дуже просто. Ми зосереджені на зборі інформації про можливості покупки в кредит автомобілів від українських банків. Також плануємо надавати інформацію від компаній, які не банківсько-фінансових установ, які кредитують покупку автомобілів.

Крім того, ми плануємо серйозно підійти до питання лізингу. Плануємо надати на нашому сайті те, що є на фінансовому ринку України, то, що цікаво людям в зв'язку з запуском ринку землі, який очікується в 2020-му році і буде дуже цікавий українським фермерам та сільськогосподарським об'єднанням.

Якщо говорити про депозити, то на інформаційному інтернет-просторі України сформувався певний дисбаланс. Дуже добре представлена інформація від порталу «Мінфін», який говорить, «вкладайте в ці банки, вкладайте в ці банки». При цьому «Мінфін» не приховує, що отримує винагороду за залучення таких депозитів. Однак, вже як користувач, як пересічний українець, скажу, що деякі банки, які рекламуються на «Мінфін», залучають депозити, викликають у мене подив і побоювання.

Більш того, якщо озирнутися на рік назад, то ми побачимо, що ряд банків, які рекламувалися на «Мінфін» і залучали депозити, насправді, потім збанкрутували. Так, можливо, люди не втратили гроші, якщо ці банки були учасниками Фонду гарантування вкладів. Але, однозначно, це стрес, ризик, втрата доступу до грошей на тривалий період часу. Особисто мені, здається, що така політика є, скажімо так, не те, щоб корисливою, але неповажної по відношенню до своїх користувачів.

Саме, тому ми хочемо надати розділ «Депозити», де буде надана інформація від банків України за їх депозитними програмами. Чи не планується стягування додаткових плат від цих банків, відповідно, ця інформація може бути повною, неупередженої. Порівнюватися банки будуть по ряду параметрів, не тільки по процентній ставці, але і по надійності. Це дозволить користувачам приймати зважені рішення і не просто нести гроші в банк з метою їх примножити, а й розуміти, які ризики при цьому вони беруть на себе.

- Чи не вважаєте ви, що кредити під 600% річних є аморальними?

- Спасибо большое за питання. Напевно, без подібного наїзду на мікропозики інтерв'ю було б недостатньо чесним. Так, дійсно мікропозики видаються під набагато більший відсоток, ніж банківські кредити.

При цьому, є ряд маніпуляцій в даному питанні. Наприклад, більшість фінансових компаній видають мікропозики під значно менший відсоток, ніж 600-700% річних. Як правило, це 300-350%, враховуючи програми лояльності, знижки та бонуси, які надають МФО. Це перший момент.

Другий момент: кредит видається на термін, як правило, до 1 місяця. Тому потрібно дивитися не тільки в розрізі відносної переплати (у відсотках річних), але і в розрізі фактичної переплати. І якщо людині для якоїсь своєї потреби терміново потрібні гроші, і він бере 2000 гривень і переплачує за підсумком місяця 400 гривень, та це багато, це 20% за місяць використання, але це 400 гривень. І я дійсно не вважаю такий відсоток аморальним.

Для порівняння я наведу приклад своєї колеги, з якою я працював до кризи 2008 року. Вона взяла однокімнатну квартиру в Дніпрі в кредит. Для цієї мети вона взяла в банку 52000 доларів. Через рік її квартира коштувала 25000 доларів, але вона повинна була банку все ті ж 52000 доларів (і навіть більше, якщо врахувати відсотки за кредитом). І тут виникає питання, що більш аморально - кредити МФО під нібито 300% річних, але з фактичною переплатою в 400-500 гривень, або такі ось банківські валютні іпотечні кредити, які вганяли людей в борг на десятки тисяч доларів?

Також хотілося звернути увагу на ще один момент. Коли говорять про аморальність мікропозик під 500-700% річних, все це подають так, ніби людини взяли і під тортурами змусили взяти цей кредит. Однак ситуація дуже відрізняється від цієї картинки: люди йдуть і свідомо беруть гроші в борг. Тут виникає питання: чому вони це роблять? Я бачу тут два причини. Перша - вони змушені це робити. Друга причина - недостатньо фінансової грамотності для того, щоб оцінити своє фінансове становище і ризики, які люди беруть на себе, коли погоджуються на мікропозики під 400 або 500% річних.

У світлі цього, мені здається, некоректно ставити питання про аморальність мікропозик під 600% річних. Потрібно ставити питання про те, як нам підвищити фінансову грамотність наших громадян для того, щоб вони не брали кредити під такий величезний відсоток без необхідності.

Наступний момент полягає в тому, щоб поставити собі питання: «А чому ж люди беруть кредити під такі великі відсотки? Чому вони не йдуть в банк, щоб взяти і оформити там картку, і платити 40% річних? ». Відповідь дивний: люди йдуть в мікрофінансові компанії тому, що їм відмовили в банках. Це перший момент.

Другий момент, згідно з дослідженнями, понад третина українців не мають доступу до банківських послуг, тому що живуть, наприклад, в селах або в якихось невеликих містечках, де немає банківського сервісу і немає доступу до банківських продуктів. Також, спілкуючись безпосередньо з співробітниками ряду українських банків, я чув таку інформацію, що кредити на невеликі суми, наприклад, до 10000 гривень, є економічно невигідними для банку і, відповідно, банки не видаватимуть кредити на такі суми.

Тут виникає питання, чи є мікрофінансові компанії злом, якщо вони вирішують фінансові питання українців і дають гроші в борг тим, кому відмовили банки? У даній ситуації, мені здається, ми говоримо про появу певної екосистеми і роботи мікрофінансової компанії в тих сферах, в яких банки свідомо відмовилися працювати. І щоб уникнути цієї ситуації, необхідно працювати над підвищенням фінансової грамотності українців, підвищенням доступності банківських послуг для всіх українців, над чесністю і однаково справедливому законодавстві для всіх учасників фінансового ринку України. Саме це є правильним, а не спроба звинуватити кого-то в аморальності і навішати якісь ярлики.

Спасибі за приділений час, чесні і повні відповіді, Олексій! Бажаємо успіху вашого проекту, щоб витрачені зусилля окупилися з лишком.

Тэги: бизнес бізнес фінанси финансы стартап финансовый супермаркет Фінансовий супермаркет алексей бернацкий Олексій Бернацький интервью Інтерв’ю дельта финанс Дельта Фінанс
Если Вы заметили ошибку, сообщите о ней, пожалуйста, редактору сайта

Комментарии:загрузка...

Присоединяйся!

#

Новости партнеров

Видео

Все видеоКакие трудности предостерегают кладоискателей в погоне за легкими деньгами

Шон Коннери: фильмография

Автолядь перепутала "пидальки" и протаранила здание театра им. Шевченко в центре Днепра (видео)

Фото

Все фотоПрофессия - лесник. И для женщин она не помеха!!!

Первый в Украине крафтовый музей истории архитектуры открылся в Запорожье

ГИРД «Берлога» - новые вахтовые автобусы для МЧС России

Анекдот дня

Как, все таки, в школе было здорово: сводил девочку в буфет, дотащил ей портфель до дому, покатал на трамвае и все - ОНА ТВОЯ… Списывай, сколько хочешь…

Все анекдоты

Что ещё почитать

ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ