Лише за січень цього року в Україні ввели в експлуатацію 2 млн кв. м житла

30 марта 2013 10:05 Просмотров: 259 # Прокомментируй Печатная версия
Лише за січень цього року в Україні ввели в експлуатацію 2 млн кв. м житла

Експерти будівельного ринку відзначають, що лише за січень 2013 року, за даними Держархбудінспекції, введено в експлуатацію 2 мільйони метрів квадратних житла. Якщо порівнювати з минулим роком, то аналогічний показник відображав введене в експлуатацію житло за весь перший квартал 2012 року.

Такий результат експерти пояснюють тим, що Мінрегіон значно спростив як процедуру отримання дозволів на будівництво, так і процедуру введення завершених будівництвом житлових об’єктів, крім того продовжив термін дії так званої «будівельної амністії», яка передбачає введення за спрощеними процедурами в експлуатацію об’єктів, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт.

«Ліцензування будівельної діяльності Мінрегіон фактично перевів на декларативні засади. Забудовнику, який має намір споруджувати об’єкт І-ІІІ категорії складності, достатньо зареєструвати декларацію про початок будівельних робіт, а не ходити по декілька місяців по різним установам за дозволом на будівництво. Про початок будівництва індивідуального будинку площею до 300 квадратних метрів достатньо лише повідомити інспекцію Держархбудконтролю», – каже президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе. Він також додає, що високий показник введення в експлуатацію житла в січні 2013 року пояснюється тим, що насправді воно було побудоване в 2012 році, а введення в експлуатацію відбулось з якихось причин вже на початку цього року.

Щоправда, нарікає президент Конфедерації будівельників України на так звану «будівельну амністію» (ред..: мова йде про Порядок прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків І та ІІ категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж).

«Будівельна амністія» діє не перший рік. Вже всі, хто хотів, легалізував свої будівлі, споруджені раніше без дозволу. А Мінрегіон чомусь продовжив її дію і на 2013 рік. Звісно, людям простіше спершу побудувати, а вже потім легалізовувати збудоване», – прокоментував Лев Парцхаладзе. Цим і пояснюється те, що з 10,75 млн. кв. м житла, введених в експлуатацію в 2012 році, 36,2% – житло, введене в експлуатацію відповідно до «будівельної амністії».

Тэги: строительство жилье
Если Вы заметили ошибку, сообщите о ней, пожалуйста, редактору сайта

Комментарии:загрузка...

Присоединяйся!

#

Новости партнеров

Видео

Все видеоАнатомия катастроф: черный лебедь, серый лебедь, розовый фламинго (выпуск от 05.06.2020)

Полина Крупчак порадовала поклонников новым видео на летнюю песню "Море"

Армейский паек боевой обновленный (видео от SoLiD)

Фото

Все фотоНовий водогін, освітлення, благоустрій: все про здобутки комунальників Щербанівської ОТГ (Полтавщина)

АЗ «Чайка-Сервис» отгрузил партию спецавтомобилей для «Мострансавто»

Завод «СпецДорМаш» модифицировал автогрейдер СДМ-25

Анекдот дня

В "Устав гарнизонной и караульной службы" давно пора внести дополнения - "часовому на посту запрещается пить, курить, отправлять естественные надобности... и т.д., а также разговаривать по сотовому, общаться в Однокласниках, лазить по порносайтам...".

Все анекдоты

Что ещё почитать

ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ