Молоко по 2,50 грн. і без посередників: чиновникам дали тиждень на стабілізацію цін на молоко у Вінницькій області

15 марта 2012 15:10 Просмотров: 698 # Прокомментируй Печатная версия
Молоко по 2,50 грн. і без посередників: чиновникам дали тиждень на стабілізацію цін на молоко у Вінницькій області

Серед усіх областей України Вінниччина виробляє найбільше молока і при цьому має найнижчі закупівельні ціни на цей продукт. Така інформація прозвучала на нараді, яку провів Прем'єр-міністр М.Азаров.

Губернатор Микола Джига звернув увагу, що у деяких районах селяни віддають молоко закупівельникам за 1,80 грн. за літр, а 2,40 грн. за літр молока - ледь подарунок долі. Ціни падають на тлі того, що в магазинах вартість молока залишається на рівні 6-8 грн.

"Розібратися" у ситуації наказав місцевій владі Прем'єр-міністр Микола Азаров. І минулого вівторка, 6 березня, перший заступник Вінницького губернатора зібрав на екстрену нараду керівників районів і представників молокопереробних заводів.

Вирішено створити комісію із представників УМВС, ветеринарної служби, податкової інспекції і чиновників ОДА. Саме вони за тиждень мають розробити план: як збільшити ціну на молоко для безпосередніх виробників-селян і залишити незмінною ціну на молоко і молочні продукти в магазинах. Винними у низьких цінах, на думку влади, є посередники.

- Наше завдання в найкоротший термін мінімізувати кількість посередників на ринку молока у Вінницькій області, - сказав Іван Мовчан. - Ціна на молоко не повинна бути нижчою 2 гривні 50 копійок за літр.

Насправді, боротися із низькими закупівельними цінами на молоко береться кожна нова влада. А проблема, як бачимо, залишається. Чи реально її розв’язати? Про це "Місто" запитало у колишнього голови обласної Ради, а нині професора, проректора з інноваційного розвитку і міжнародної діяльності Вінницького аграрного університету Григорія Заболотного.

- Чим викликана така гостра ситуація на ринку молока на Вінниччині?

- Вона, напевно, не була б такою актуальною, якби сьогодні критичну масу молока виробляли підприємства. Але сьогодні у них не більше 15% поголів'я, а 80% поголів'я - у населення. Через те, що існує велика кількість дрібних товаровиробників, тим, хто заготовляє молоко, їх легше обманути. Коли ви спитаєте, чи справедлива сьогодні ціна для селян, я скажу однозначно — несправедлива.

- Чому у кінці лютого ціни на молоко стрімко пішли вниз?

- Є таке поняття "перезимувати з коровою". Перекупники знають, що селянин весною корову вже не заріже, вони починають скидати ціну, бо знають, що молока буде достатньо, і у них буде великий вибір. Області для переробки потрібно 300 тонн молока, а виробники пропонують на ринок 1000 тонн. Молокозаводи, які восени працювали на 60% навантаження, можуть взяти ще 200 тонн. А інше молоко вже вивозять за межі області. У нас тут закупляють молоко представники і Кировоградської, і Черкаської, і Київської, і Чернівецької, і Хмельницької областей. Всі "пасуться" на території Вінницької області, тому що в тих краях вже практично немає корів. І ми мусимо все зробити, щоб не допустити у нас скорочення поголів'я. Адже корова - це те робоче місце, яке селянин створив собі сам.

- Обласна влада називає посередників головними винуватцями проблеми…

- Так, завдання влади прибрати посередників з ринку.

- Наскільки реально це зробити?

- Цілком. Для цього й існують контролюючі структури. Як правило, перекупники працюють "у тіні", мають несертифіковані машини.

- Яка, на Вашу думку, має бути закупівельна ціна для виробників молока?

- На сьогодні ціна молока не може опускатися нижче 3 грн. Коли ж почнеться т.з. період "великого молока" (з 15 травня по 15 серпня), ціна може знизитись на 50 копійок.

Тэги: молоко Винница Вінниччина Микола Джига
Если Вы заметили ошибку, сообщите о ней, пожалуйста, редактору сайта

Комментарии:загрузка...

Присоединяйся!

#

Новости партнеров

Видео

Все видеоНеобычные разноцветные огни возникли в субботу 25 июля над китайским городом Шэньчжэн

Тайна карты Урбана Монте: Куда делась Австралия? Такую Антарктиду ты еще не видел!

Честный кинотрейлер: Чернобыль

Фото

Все фотоСамые популярные блюда, которые заказывали в период карантина

Ботовую платформу с краном-манипулятором на шасси Hyundai ЕХ8 разработали в "Polycar"

Самые странные музейные экспонаты мира

Анекдот дня

Мaдaм, я не имею чести быть Вaм предстaвленным, однaко осмелюсь обеспокоить
Вaс вопросом: "Отдaться не интересуетесь? "

Все анекдоты

Что ещё почитать

ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ