Якість їжі у дитсадках Полтави під сумнівом: поліція підозрює підроблення лабораторних висновків

6 ноября 2019 14:42 Просмотров: 139 # Прокомментируй Печатная версия
Якість їжі у дитсадках Полтави під сумнівом: поліція підозрює підроблення лабораторних висновків

Слідчі відділення поліції № 1 Полтавського відділу поліції проводять розслідування стосовно підроблення лабораторних висновків про якість їжі у дитсадках Полтави. Поліція підозрює, що керівники лабораторії вписали неправдиві дані в документи й отримали за це хабар від підприємців-постачальників. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

Відповідне кримінальне провадження було відкрите у жовтні цього року за ч.1 ст.358 ККУ (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів). Підставою для початку справи стала заява 33-річної полтавки. Та вважала, що невідомі підробили висновок перевірки Державної лабораторії Держпродспоживслужби, яку проводили за її зверненням.

Жінка розповіла поліції, що у липні 2019-го попросила управління освіти Полтавського міськвиконкому перевірити якість харчування у школах та дитсадках. Зокрема — сосисок та ковбаси. Держслужбовці відповіли, що не мають для цього достатніх підстав і такими перевірками займається Держпродспоживслужба.

Полтавка звернулася до ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області. Попросила перевірити три дитсадки, продукти до яких поставляло ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Продагроком»:

  • № 17 «Школа здоров’я» (вул. Івана Мазепи, 46);
  • № 65 «Школа здоров’я» (пров. Латишева, 6);
  • № 83 «Дзвіночок» (пров. Латишева, 7).

Працівники установи відібрали зразки, відправили їх в регіональну держлабораторію, але про результати їй не повідомили.

Слідчі з’ясували, що представники «Продагрокому» змовилися з посадовцями виконкому та дали хабар керівникам регіональної Держлабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області. За ці кошти вони внесли неправдиві дані до офіційних документів з висновками досліджень.

За даними порталу ProZorro, ТОВ «НВП «Продагроком» поставляло у ці дитсадки сосиски та варену ковбасу з кінця червня. Саме тоді, за результатами тендера, начальник управління освіти Юрій Матвієнко уклав договір на 821,3 тис. грн. Згідно з документом, фірма має привезти в усі дитсадки Полтави загалом 5187 кг сосисок вищого сорту та 8187 кг вареної ковбаси вищого сорту — дрібними партіями до кінця цього року.

У вересні сторони погодилися трохи зменшити обсяги закупівлі через подорожчання продуктів на 10%. Аби не збільшувати суму договору, домовилися на 4798 кг сосисок та 7585 кг ковбаси. Тобто зменшили обсяг поставки майже на 8%.

Поліцейські зазначають, що в тендерних документах відсутня будь-яка інформація щодо походження ковбасних виробів. Також постачальник не надав жодного сертифікату якості чи відповідності. Слідчі підозрюють, що ці ковбаси можуть містити емульсію — шкіру, перемелену й уварену до стану світло-сірої кашки, субпродукти, кістки, відходи м`ясовиробництва тощо.

Окрім того, матеріали справи містять згадку про ще одного постачальника — ПП «Торгова компанія «Молімпекс». Компанія цього року привозить у дитсадки Полтави вершкове масло. За договором, укладеним 29 липня, підприємство має привезти 14053 кг масла до кінця року — також окремими партіями.

Аби перевірити усі дані, слідчі отримали від суду дозвіл на доступ до оригіналів товарно-транспортних накладних та декларацій виробника, що засвідчують відповідні поставки від ТОВ «НВП «Продагроком» та ПП «ТК «Молімпекс». Наразі жодній особі повідомлено про підозру не було.

Тэги: регионы полтава детский сад Якість їжі дитсадок
Если Вы заметили ошибку, сообщите о ней, пожалуйста, редактору сайта

Комментарии:загрузка...

Присоединяйся!

#

Новости партнеров

Видео

Все видеоМИГ-29 Танго (красиво ведь)

3 самых интересных случаях путешествий во времени

Новый белорусский экспериментальный ИРП (видео от SoLiD)

Фото

Все фотоКиевский ТРЦ "Retroville" открылся в полном формате: самые известные бренды, огромный фуд-корт, скидки и развлечения

Первый Грузинский ресторан сети «Стумари» открылся в городе Хмельницкий

Самые популярные блюда, которые заказывали в период карантина

Анекдот дня

Высшее образование я получаю уже восьмой год. Историй масса. Одна из них. Курсе на четвертом нам преподавали медицину. Перед этим девочка, ну, к примеру Маша, залетела и находится месяце на седьмом, то бишь живот как надо. Когда девочки из группы спрашивали:
- Маша, как же так?
Она отвечала:
- Презервативов не было, а нам очень хотелось.
Из чего можно сделать вывод, что парень у нее тоже тот еще крендель и также отличается умом и сообразительностью.
Идет сессия, Маша спокойно собирает оценки "на живот" (Преподы, чтобы не расстраивать будущую маму ставят исключительно "отлично")
Последний экзамен - медицина, Маше достается (и смех и грех и косолапый мишка) "Методы контрацепции". Насколько помню там нужно было отвечать по науке: "химические, механические и т. д и т. п."
Маша начинает мычать:
- Ну, есть презервативы, есть какие-то таблетки, потом вроде спираль какая-то.
Добрая тетя-врач в белом халате, помогает будущей маме и задает наводящие вопросы:
- Ну, а как еще, можно предотвратить зачатие?
И Маша выдает:
- Я НЕ ЗНАЮ.
Докторша:
- Я ВИЖУ.
Группа лежит, у Маши очередная "пятерка"...

Все анекдоты

Что ещё почитать

ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ