Якість їжі у дитсадках Полтави під сумнівом: поліція підозрює підроблення лабораторних висновків

6 ноября 2019 14:42 Просмотров: 74 # Прокомментируй Печатная версия
Якість їжі у дитсадках Полтави під сумнівом: поліція підозрює підроблення лабораторних висновків

Слідчі відділення поліції № 1 Полтавського відділу поліції проводять розслідування стосовно підроблення лабораторних висновків про якість їжі у дитсадках Полтави. Поліція підозрює, що керівники лабораторії вписали неправдиві дані в документи й отримали за це хабар від підприємців-постачальників. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

Відповідне кримінальне провадження було відкрите у жовтні цього року за ч.1 ст.358 ККУ (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів). Підставою для початку справи стала заява 33-річної полтавки. Та вважала, що невідомі підробили висновок перевірки Державної лабораторії Держпродспоживслужби, яку проводили за її зверненням.

Жінка розповіла поліції, що у липні 2019-го попросила управління освіти Полтавського міськвиконкому перевірити якість харчування у школах та дитсадках. Зокрема — сосисок та ковбаси. Держслужбовці відповіли, що не мають для цього достатніх підстав і такими перевірками займається Держпродспоживслужба.

Полтавка звернулася до ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області. Попросила перевірити три дитсадки, продукти до яких поставляло ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Продагроком»:

  • № 17 «Школа здоров’я» (вул. Івана Мазепи, 46);
  • № 65 «Школа здоров’я» (пров. Латишева, 6);
  • № 83 «Дзвіночок» (пров. Латишева, 7).

Працівники установи відібрали зразки, відправили їх в регіональну держлабораторію, але про результати їй не повідомили.

Слідчі з’ясували, що представники «Продагрокому» змовилися з посадовцями виконкому та дали хабар керівникам регіональної Держлабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області. За ці кошти вони внесли неправдиві дані до офіційних документів з висновками досліджень.

За даними порталу ProZorro, ТОВ «НВП «Продагроком» поставляло у ці дитсадки сосиски та варену ковбасу з кінця червня. Саме тоді, за результатами тендера, начальник управління освіти Юрій Матвієнко уклав договір на 821,3 тис. грн. Згідно з документом, фірма має привезти в усі дитсадки Полтави загалом 5187 кг сосисок вищого сорту та 8187 кг вареної ковбаси вищого сорту — дрібними партіями до кінця цього року.

У вересні сторони погодилися трохи зменшити обсяги закупівлі через подорожчання продуктів на 10%. Аби не збільшувати суму договору, домовилися на 4798 кг сосисок та 7585 кг ковбаси. Тобто зменшили обсяг поставки майже на 8%.

Поліцейські зазначають, що в тендерних документах відсутня будь-яка інформація щодо походження ковбасних виробів. Також постачальник не надав жодного сертифікату якості чи відповідності. Слідчі підозрюють, що ці ковбаси можуть містити емульсію — шкіру, перемелену й уварену до стану світло-сірої кашки, субпродукти, кістки, відходи м`ясовиробництва тощо.

Окрім того, матеріали справи містять згадку про ще одного постачальника — ПП «Торгова компанія «Молімпекс». Компанія цього року привозить у дитсадки Полтави вершкове масло. За договором, укладеним 29 липня, підприємство має привезти 14053 кг масла до кінця року — також окремими партіями.

Аби перевірити усі дані, слідчі отримали від суду дозвіл на доступ до оригіналів товарно-транспортних накладних та декларацій виробника, що засвідчують відповідні поставки від ТОВ «НВП «Продагроком» та ПП «ТК «Молімпекс». Наразі жодній особі повідомлено про підозру не було.

Тэги: регионы полтава детский сад Якість їжі дитсадок
Если Вы заметили ошибку, сообщите о ней, пожалуйста, редактору сайта

Комментарии:загрузка...

Присоединяйся!

#

Новости партнеров

Видео

Все видеоТеперь IT стартапы могут получить прототип продукта бесплатно!

Новый сухпай казахских военных: как они это едят?

TOP-10 недорогих и самых надежных автомобилей

Фото

Все фотоОнлайн-конструктор FormDesigner.ru усовершенствовал форму онлайн-записи

10 самых дорогих автомобилей, проданных на аукционе в 2019 году

Нижегородская компания выпустила новую спецтехнику на базе Урал-Next, ГАЗон-Next и Садко-Next

Анекдот дня

- Математику только зачем учить надо, что она ум в порядок приводит
(Ломоносов)
- Математика - гимнастика ума (Суворов)
- Наука математика - царица всех наук (Гаусс)
- Высшая математика убивает креативность
(Фурсенко, министр образования и науки РФ)
+++++
Первые трое думали о воспитании людей, а последний - о воспитании дебилов, каждый воспроизводит себе подобных.

Все анекдоты

Что ещё почитать

ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ