Чому розвинуті країні забороняють виробництво фуа-гра?

19 марта 2020 00:31 Просмотров: 201 # Прокомментируй Печатная версия
Чому розвинуті країні забороняють виробництво фуа-гра?

Ні для кого не секрет, що фуа-гра - це печінка гуски або качки, яких насильно годують, засовуючи їм у горло трубку. Цей процес - жорстокий для тварини і неприємний для людського ока.

Саме тому в багатьох розвинутих країнах виробництво фуа-гра заборонено. Зокрема жорстоке виробництво заборонили такі країни, як Німеччина (в 1972 році), Велика Британія (в 2000), Данія (в 1991), Фінляндія (в 1996), Люксембург (у 1965), Ізраїль (в 2003), Норвегія (у 1974 році), Італія (в 2001), Швеція (в 1999), Швейцарія (в 1999), Чехія (в 1993), Польща (в 1997), Аргентина (в 2003), Індія (в 2014), штат США Каліфорнія (в 2004) та американське місто Чикаго (в 2006). У Європейському Союзі в 1999 році теж заборонили виробництво фуа-гра після 2004 року. Така заборона діє майже на всій території ЄС, крім тих країн, де ця діяльність була на той час у “сучасній практиці”. Однак Європейський Союз визнає примусове годування птахів жорстокістю, тож закликає ті держави, які досі виробляють фуа-гра, досліджувати альтернативні способи її виробництва.

Не всюди такі заборони сприймалися з розумінням. Наприклад, після того, як в 2004 році губернатор Каліфорнії підписав законопроект про заборону виробництва фуа-гра після 2012 року, представники бізнесу, що займалися виробництвом птиці, подали на штат в суд. Справа пройшла всі інстанції і, врешті, Верховний суд визнав заборону виробництва фуа-гра законною. На стадії апеляції, яка була також на користь заборони виробництва фуа-гра, 9-й Американський окружний апеляційний суд зазначив, що влада Каліфорнії визнає процес виробництва фуа-гра таким, що є жорстоким і негуманним, оскільки процес примусового годування птахів зазвичай передбачає вставку трубки від 10 до 12 дюймів (а це від 25 см до 30 см) у стравохід птиці. Варто відзначити, що в Каліфорнії також заборонений і продаж фуа-гра в межах штату.

У Нью-Йорку, наприклад, минулого року заборонили не лише виробництво, а й продаж фуа-гра з 2022 року визнавши, що примусове годування - це жорстоке поводження з тваринами.

Виправдати виробництво фуа-гра намагаються у Франції, де цю страву ніби-то придумали та вважають традиційною до Різдва. Мовляв, це - делікатес. Однак історія показує, що аргументи про користь жорстокості завжди знайдуться. Не просто ж так масове людське рабство існувало аж до середини XIX століття: людям було зручно мати у своєму розпорядженні людей, які не мають жодних прав, і для країн це було економічно вигідно.

Проте на дворі XXI століття. Люди прогресивні і розуміють, що якщо без жорстокості можна обійтися - вона не виправдана. Заборона виробництва фуа-гра не повинна розглядатися як обмеження для людей. Це, перш за все, заборона непотрібної жорстокості. Існує безліч смачної їжі, яка готується без знущань над тваринами. Тому заборона виробництва фуа-гра не може зашкодити інтересам гуманних і свідомих людей.

Україна відноситься до країн, чиє законодавство непрямо забороняє виробництво фуа-гра, адже в статті 21 Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження” зазначається, що “у технології отримання від тварини продукції (доїння, стрижка, відгодівля тощо) не допускається застосування больових і травмуючих прийомів”. Проте практика країн, де вже заборонено виробництво фуа-гра, показує, що людям не достатньо заборонити не кривдити тварину, потрібно чітко вказати, які саме способи поводження з нею заборонені. Отже, для того, аби остаточно заборонити виробництво та продаж фуа-гра в Україні, потрібно внести зміни до Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”. Законопроєкт №2802 від 24.01.2020, який вже зареєстрований у Верховній Раді України, окрім інших ініціатив, пропонує заборонити насильне годування тварин, зокрема заборонити розводити і вирощувати гусей та качок для отримання фуа-гра та її продажу.

Дискусія стосовно цієї заборони однозначно буде. Однак, якщо не забувати, що тварини можуть страждати та відчувати біль, а в наших руках полегшити їхні страждання та зменшити їх до мінімуму, то чому б не зробити це?

Авторка статті - активістка ГО «Відкриті клітки Україна» Катерина Медовник

Автор: rvhylnpeae Тэги: #opencages #відкритіклітки #фуагра #stopfoiegras #стопфуагра
Если Вы заметили ошибку, сообщите о ней, пожалуйста, редактору сайта

Комментарии:Присоединяйся!

#

Новости партнеров

Видео

Все видеоНеобычные разноцветные огни возникли в субботу 25 июля над китайским городом Шэньчжэн

Тайна карты Урбана Монте: Куда делась Австралия? Такую Антарктиду ты еще не видел!

Честный кинотрейлер: Чернобыль

Фото

Все фотоПервый Грузинский ресторан сети «Стумари» открылся в городе Хмельницкий

Самые популярные блюда, которые заказывали в период карантина

Ботовую платформу с краном-манипулятором на шасси Hyundai ЕХ8 разработали в "Polycar"

Анекдот дня

- Доброе утро, вам неслыханно повезло! Вчера в Америке умер миллиардер.
Случайным образом вы были выбраны единственным наследником. Поздравляю, вы теперь обладатель
400 миллиардов долларов,
100 килограмм золота, и всё это - ВАМ!..
Нужно только купить у нас утюг и фен!

Все анекдоты

Что ещё почитать

ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ