Коронавірус: поради імунологів

29 марта 2020 13:13 Просмотров: 203 # Прокомментируй Печатная версия
Коронавірус: поради імунологів

Відомі імунологи спростовують міфи про ліки й інші препарати, що буцімто зміцнюють імунітет, і радять, як не зашкодити імунній системі під час поширення епідемії.

Імунна система людини готова до розвитку ефективної протидії коронавірусу

Імунна система людини може ефективно захищати нас від вірусів. Варто підкреслити, що імунна відповідь починає формуватися тільки після зіткнення з частками (в імунології - антигенами) вірусу. Перед тим, як вірус потрапив в організм людини, кількість клітин імунної системи (лімфоцитів) в кровообігу є недостатньою, крім того, лімфоцити ще не готові до ефективної відповіді.

Тільки після зіткнення з вірусом в лімфоцитах розпочинається процес, який називається дозріванням афінності(збільшення ступені спорідненості між антигеном і антитілом), що призводить до продукції клітин, здатних до розпізнавання антигенів специфічного вірусу набагато точніше(навіть у кілька мільйонів разів). В результаті розмноження лімфоцитів їх кількість в кровообігу зростає і ці клітини набувають відповідних властивостей, завдяки яким вони можуть ефективно протистояти вірусу і знищити заражені ним клітини.

Переважна більшість інфекцій закінчується внаслідок розвитку ефективної імунологічної відповіді й усунення збудника з організму.

Імуномодулятори” і захист від чужорідних агентів

Варто підкреслити, що не існує ліків, які могли би покращити імунітет і вберегти нас від інфекції. Вітаміни, мінерали, натуральні рослинні та тваринні екстракти, а зокрема - гомеопатичні препарати, які рекламуються, як “імуностимулятори”, не відіграють жодної ролі в розвою імунологічної відповіді. Немає жодних доказів їх позитивного впливу на імунну систему, а рекламування таких препаратів - це звичайне шахрайство.

Хірургічні маски також не захищають від захворювання.

Їх роль полягає в тому, щоби трохи обмежити розповсюдження вірусу від людей, які вже заражені, але тільки якщо знаходячись в публічних місцях ці особи регулярно і часто змінюють маски на нові.

Що відомо про SARS-CoV-2?

Коронавірус SARS-CoV-2 є дуже заразним, але йому ще далеко до давно знайомих людству вірусів, таких як кір та вітряна віспа. SARS-CoV-2 не є надзвичайно вірулентним (ступінь хвороботворності) вірусом. Вже зараз можна стверджувати, що більшість людей переносить хворобу легко, симптоми проявляються між другим і чотирнадцятим днем від зараження. Характеристичні симптоми хвороби COVID-19, спричиненої вірусом SARS-CoV-2, це підвищення температури, кашель, відчуття задишки, а в тяжких випадках - проблеми з диханням.

Підвищений ризик ускладнень (а також смерті) передусім стосується людей з імунною недостатністю. Імунодефіцит може бути як спадковим, так і набутим в результаті інших хвороб, імуносупресивних ліків (отримувачі трансплантації, люди з аутоімунними захворюваннями), при недостатньому харчуванні, наявності інших серйозних захворювань (прогресуючих ракових захворюваннях, неконтрольованого діабету, серцевої недостатності, тяжких хвороб легенів, печінки, нирок, а також у станах після операцій). Особливо вразливою групою є старші особи, у яких імунна система працює не так ефективно через похилий вік, а передусім через супутні хронічні захворювання.

 

Єдиний ефективний і безпечний спосіб уникнення інфекційних хвороб - це вакцинація. На жаль, на цей момент не існує вакцини від коронавірусу SARS-CoV-2. Препарати, які зупиняють розмноження вірусу, також недоступні.

Поради імунологів

Існують прості й практичні методи, які допоможуть не ослаблювати роботу імунної системи. Фактори, яких варто уникати, бо вони можуть послабити дію імунної системи:

  • надмірне і тривале вживання алкоголю, куріння, вживання наркотиків;
  • хронічний дефіцит сну;
  • неправильне харчування (недостатнє харчування, авітаміноз, а також патологічне ожиріння);
  • відсутність фізичної активності.

Рекомендується:

  • часте миття рук;
  • уникнення контакту з людьми, що мають симптоми кашлю і підвищеної температури (найкраще зовсім відмовитися від відвідування місць великого скупчення людей);
  • уникнення контакту з тваринами (а саме дикими);
  • перехід на рослинне харчування і скорочення споживання сирого м’яса та молока;
  • дотримання гігієни місць, де готується їжа;
  • вакцинація проти поширених інфекційних захворювань, таких як грип або пневмококова пневмонія.

Автори:

Професор, доктор медичних наук Домініка Новіс, Заклад Медичної Генетики, Варшавський Медичний Університет і професор, доктор медичних наук Якуб Големб, Заклад Імунології, Варшавський Медичний Університет.

Переклад з польської:

Анастасія Покропивна, представниця ГО “Відкриті клітки Україна”

Автор: rvhylnpeae Тэги: #opencages #відкритіклітки #коронавірус #covid19 #імунітет
Если Вы заметили ошибку, сообщите о ней, пожалуйста, редактору сайта

Комментарии:Присоединяйся!

#

Новости партнеров

Видео

Все видеоАмериканские маслкары не обладали той мощностью, о которой все говорят!!!

Отава Ё – Сумецкая (русские частушки под драку)

Боевые пайки для российской авиации (видео от SoLiD)

Фото

Все фотоСталлоне выставил на продажу свою спецверсию "Cadillac Escalade ESV" (фото)

Линию по конечной сборке низкопольных троллейбусов «Адмиралов» запустили в Петербурге

FLAMAX доказал: у бизнеса и спорта в России есть точки соприкосновения

Анекдот дня

Приходит мужик в публичный дом, снимает себе барышню и занимается с ней сексом. Тут откуда ни возьмись вламывается полиция с облавой. Всех построили в коридоре и проводят дознание:
- Ты кто? Проститутка?
- Нет, что вы! Я массажистка!
- А ты?
- А я делаю педикюр!
Мужик не выдерживает и говорит:
- Не, вы только посмотрите на этих красавиц! Сейчас окажется, что проститутка тут - я!

Все анекдоты

Что ещё почитать

ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ