Всесвітній День охорони природи 2020: роль та значення

28 июля 2020 16:47 Просмотров: 184 # Прокомментируй Печатная версия
Всесвітній День охорони природи 2020: роль та значення

Всесвітній день охорони природи відзначається щорічно 28 липня по всьому світу. Ціль дня охорони навколишнього середовища в тому, щоб донести людям – квітуче довкілля є основою стабільного та продуктивного суспільства.

“Земля має достатньо ресурсів щоб задовольнити потреби кожної людини, але ніяк не жадібність кожної людини”. Махатма Ґанді

Біорізноманіття є основою, яка підтримує життя на суші та під водою. Воно впливає на всі аспекти життя людини. Зміна або видалення одного елемента цієї мережі впливає на всю життєву систему і може призвести до негативних наслідків.

Земля подарувала нам найнеобхідніше життя, вода, повітря, ґрунт, мінерали, дерева, тварини, їжа та багато іншого. Натомість діяльність людей, глобалізація, надмірне споживання, вирубка лісів, використання пластику, хімікатів змінили склад екосистеми та стали причиною безпрецедентного скорочення рівня біорізноманіття рослин та популяцій тварин, безслідного зникнення цілих ареалів, забруднення атмосфери та навколишнього середовища, постійних спалахів пандемій, лісових пожеж, нашестя сарани та багато іншого. Також ми стикнулися з такими проблемами, як глобальне потепління та стихійні лиха. Перечислені катастрофи та хвороби це сигнал, який дає нам наша планета, тим самим демонструючи взаємозалежність людини та природи.

Поява COVID-19 показала, що, руйнуючи біорізноманіття, ми руйнуємо систему, яка підтримує життя людини. Чим багатша біорізноманіттям екосистема, тим складніше одному патогену швидко поширюватися або домінувати. Необхідно підвищити обізнаність людей всього світу про наслідки шкоди навколишньому середовищу та способи відновити хоча б мінімальний природний баланс.

Методи збереження довкілля

Над збереженням навколишнього середовища не обов’язково мають працювати лише уряд та великі корпорації. Кожен повинен почати з себе і берегти природу. Це буде прекрасним подарунком для нашого майбутнього та майбутнього наших дітей. Існує кілька простих способів допомогти планеті:

- Намагайтеся купувати товари багаторазового використання замість одноразового; здавати на переробку все, що можливо; відмовитись від тих покупок, які не є нагальними та життєво необхідними; компостувати органічні відходити замість їх спалювання та гниття на звалищах.

- Перейдіть на продукти рослинного походження.

- Чи знаєте ви, що виробництво продуктів тваринного походження — причина мінімум 51% викидів парникових газів (лише на 2009 р.). Це набагато більше, ніж виробляють всі види транспорту світу.

- Тваринництво — найбільший споживач води (на нього припадає до 70% загального об’єму використання запасів прісної води планети). Ця галузь забруднює води відходами життєдіяльності тварин, антибіотиками, статевими гормонами та гормонами росту, хімікатами необхідними для обробки шкур при виробництві одягу, пестицидами для обприскування полів, де вирощують корма. Гній накопичується у водоймах. Пройшовши серію хімічних реакцій, ці забруднені екскременти перетворюються в кислотний осад продовжуючи заражати ґрунт, повітря, підземні води, знищувати флору та фауну. Понад 70% нових та рецидивуючих інфекційних захворювань мають тваринне походження. Атипова пневмонія, Ебола, SARS, Mers, Зіка, ВІЛ, пташиний та свинячий грип передаються людині від тварин. Ці хвороби також з’являються в умовах зіткнення різних видів диких та свійських тварин, або продуктів їх відходів, чого б в дикій природі не сталося в жодному разі.

- Не кажучи про те, як страждають кожного дня мільйони тварин у всьому світі у промисловому господарстві, слід зауважити, що їжа тваринного походження наносить шкоду і людському організму. Всесвітня організація охорони здоров’я ще у 2015 році включила м’ясопродукти — в тому числі свинину, яловичину, баранину, ковбасу, шинку, бекон — в групу канцерогенних продуктів номер один. Це означає, що є вагомі докази того, що вони збільшують ризик виникнення колоректального раку і раку шлунка. М’ясо — основний постачальник токсинів в наш організм, його вживання підвищує рівень холестерину, це призводить до того, що судини засмічуються бляшками, стають більш ламкими, там виникатимуть місцеві запалення, а це, своєю чергою, загрожує інсультами, інфарктами та іншими серцево-судинними захворюваннями. Тож чудовим рішенням для кожного буде — спробувати веганство. Якщо з переходом на рослинне харчування ви відчуваєте в собі недостатньо знань та практики, спробуйте взяти участь у “Веган челенджі” — 21-денній безкоштовній програмі, для тих, хто хоче спробувати рослинне харчування в компанії досвідчених менторів, дієтологів та однодумців.

- Зменште споживання води для побутового використання: вимикайте воду, коли чистите зуби, приймайте душ, а не ванну, завантажуйте пральну та посудомийну машини на 100% — ці та інші поради справді працюють та допомагають зберігати воду.

- Намагайтесь купувати локальні товари та продукти місцевого виробництва щоб зменшити так званий “вуглецевий слід” (кількість СО2 або інших парникових газів, яка викидається в атмосферу при виробництві та перевезенні різноманітних товарів).

- Скоротіть використання електроенергії. Не працюючи з електричним приладом — вимкніть його. Не залишайте ввімкнені в розетку зарядні пристрої. Замініть всі лампи на світлодіодні. Таким чином будуть заощаджені електроенергія та ваші кошти.

- Посадіть дерево, озеленіть своє довкілля.

- Розгляньте можливість переходу до альтернативних видів палива та енергії. З поступовим вичерпуванням запасів природних ресурсів, попитом будуть користуватись саме вони — більш екологічні та економічні (електроенергія, водень, пропан, природний газ, енергія сонячного світла та вітру, геотермальне тепло землі).

- Вирощуйте власні овочі, фрукти та ягоди. На ринку та в магазинах продаються продукти майже завжди вирощені з хімікатами та пестицидами. Тож краще садити овочі самому та їсти органічну їжу. Це можна робити як на приватній ділянці, так і вдома на підвіконні.

- Не паліть. Куріння не просто шкодить здоров’ю, недопалки від цигарок — найбільш поширений вид сміття, який, до того ж, містить пластик і не розкладається.

Багато хто вважає, що один в полі не воїн і від сортування пластикових пляшок нічого не зміниться. Це міф. Якщо зовсім трохи скорегувати манеру нашого споживання, то світ стане набагато кращим і при цьому ніхто не відчує дискомфорту.

Ми закликаємо кожного докласти зусиль для того, щоб сприяти збереженню природи на місцевому, національному чи глобальному рівнях. Діліться цією інформацією з іншими людьми, адже це не планета потребує її збереження, а ми та наші наступні покоління.

Авторка статті: Анастасія Анацька, представниця кампанії "Веган Челендж"

Автор: rvhylnpeae Тэги: #veganchallange #vegan #nature #safetheplanet
Если Вы заметили ошибку, сообщите о ней, пожалуйста, редактору сайта

Комментарии:Присоединяйся!

#

Новости партнеров

Видео

Все видеоMILANIA заявила о себе в новой чувственной работе «Океан»

Самые влиятельные женщины мира: Хиллари Клинтон

Как приготовить круассаны как в Париже (мастер-класс от «Анна Brezel»)

Фото

Все фотоМузыкальный фестиваль "Khortytsia Freedom 2020" третий год подряд собирает аншлаги!

Автомобильный видеорегистратор DDPai Dash Cam Mola N3 1600P HD GPS – незаменимый компаньон для путешествий и поездок

Первенство по таэквон-до ИТФ и кикбоксингу ВАКО на призы Харьковского городского головы состоялось 3 октября

Анекдот дня

- Прикинь, вчера возвращаюсь из командировки и застаю дома любовника жены!

- А она что?

- А причем тут она, он там был с какое-то другой, незнакомой женщиной.

Все анекдоты

Что ещё почитать

ИНТЕРЕСНЫЕ НОВОСТИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ